دانستنی های سوتین

دانستنی های سوتین

اکثر خانم ها سایز سوتین خود را نمی دانند و سوتین های نامناسب سایز خود می پوشند و کماکان سینه های آن ها دچار مشکلاتی از قبیل افتادگی سینه، پهن شدن و … می شوند. سوال اینجاست که چطور بفهمیم سوتین مناسب سینه های ما کدام نوع هستند؟ قبل از آن لازم است تا در مورد سوتین های نامناسب توضیحاتی ارائه دهیم:  

– کاسه یا کاپ سوتین روی سینه نمی نشیند و چروک دار می ایستد که نشانه این است که سوتین بزرگ است و یا به شکلی است که سینه از بغل ها بیرون می زند که نشانه تنگ بودن آن است.

– بندها یا رکاب روی سرشانه به قدری بلند هستند که بند روی سرشانه قرار نگرفته و از سرشانه می افتد یا به قدری کوتاه است که بر روی سرشانه فرورفتگی ایجاد می شود. بند و رکاب روی سرشانه اصطلاحا جا می اندازد و یا کمری پشت سوتین رو به بالا و سرشانه ها حرکت می کند.

– زیر سینه گشاد است و مجبور می شوید قزن سوتین را روی ردیف آخر بزنید و یا از پهلوهای دستکی ها درز بگیرید و کمر سوتین را تنگ کنید و یا سوتین مرتب به بالا می پرد و سینه از زیر آن در می آید و کاپ سوتین سرجای خود قرار نمی گیرد.

– فنر زیر کاپ سوتین روی بدن جا می اندازد یا به بدن فشار وارد می کند و یا اینکه به قدری کاپ سوتین کوچک است که سینه ها را به هم فشار می دهد و قسمت بالای سینه همیشه از کاپ بیرون می زند.

– در ناحیه گردن و سرشانه و کتف درد زیادی احساس می شود که هر زمان سوتین نبندید درد کمتری احساس می کنید.

با این اوصاف حال می خواهیم راهکارهای انتخاب یک سوتین مناسب را برای شما شرح دهیم:

– کمتر بانویی اندازه مناسب سوتین خود را می داند و بیشتر سوتین را چشمی انتخاب می کند. اندازه سوتین همان اندازه زیر سینه است و اندازه دور برجستگی سینه همان اندازه کاپ است. طریقه اندازه گیری سایز سوتین در اینجا آورده شده است. می توانید با مراجعه به این صفحه اندازه مناسب سوتین خود را پیدا کنید.

حال می خواهیم در مورد انواع سوتین مطالبی را خدمت شما ارائه دهیم:

– سوتین های روبلند و بی فنر (فنر زیر کاپ سوتین) سینه ها را کاملاً پوشش داده ولی سوتین های فنردار بالای سینه را نمی پوشانند و به اصطلاح رو کوتاه هستند.

– سوتین هایی که کاپ آن ها فنر دارند، کاپ سوتین دقیقاً باید زیر سینه را بگیرد و می توانیم به صورت تجربی متوجه شویم که انتخاب سایز سوتین فنردار درست است یا خیر. برای استفاده درست باید ابتدا و انتهای فنر از وسط سینه تا خط موازی با زیر بغل باشد به این شکل که اگر انگشت دست را از انتهای فنر به زیر بغل بکشیم باید انگشت ما به زیر بغل برسد. البته برای این کار باید دست ها در کنار بدن آویزان باشند. به اصطلاح اگر فنر بلند بود باید فنر زیر بغل را قطع کند.

– سوتین فنردار نباید آنقدر تنگ باشد که سینه ها را به هم بچسباند و جای فنر روی بدن بماند و یا آنقدر گشاد باشد که کاپ آن چروک دار بایستد و خیلی راحت باشد.

– برای نگهداری سوتین و برای اینکه دوام بیشتری داشته باشد، رکاب سوتین را قبل از اینکه به تن کنید، تنظیم کنید و هیچ زمانی رکاب را روی بدن تنظیم نکنید. این کار باعث می شود رکاب زودتر شل و افتاده شود و دوام آن کم شود.

– سوتین ها را با بقیه لباس ها در لباس شویی نیندازید. زیرا باعث می شود هم فنر زودتر در بیاید و هم رکاب دوامش کم شود. سعی کنید برای شستشوی سوتین از کیسه مخصوص شستشوی سوتین استفاده کنید.

– خانم هایی که سینه آن ها پهن شده و به زیر بغل کشیده شده، سعی کنند از سوتین هایی استفاده کنند که فنر زیر بغل دارند. منظور از فنر زیر بغل فنر کوچکی است که در کنار کاپ و انتهای دستکی ها دوخته می شود. این بانوان باید ورزش های کششی رو به بالا بصورت مستمر و روزانه انجام دهند تا مشکل کشیدگی سینه آن ها به زیر بغل از بین برود.

– بانوانی که سینه کوچک و شکم بزرگ دارند هیچوقت از سوتین های گنی و محکم استفاده نکنند. زیرا باعث می شود بزررگی شکم آن ها بیشتر به چشم بخورد. آن ها باید از سوتین های فنردار و روکوتاه برای روز و یا سوتین های جک دار برای لباس های مجلسی استفاده کنند.

– بانوانی که بطور طبیعی سینه کوچکی دارند نباید از سوتین های ابری استفاده کنند. زیرا سینه در این نوع سوتین ها بصورت آزاد و رها قرار می گیرد و بافت سینه هر روز کوچک تر می شود و سینه آن ها تحلیل می رود.

– بانوانی که سینه بزرگ و شکم متعادل دارند می توانند از سوتین های گنی و گلدوزی شده استفاده کنند. زیرا این نوع سوتین باعث می شود سایز سینه آن ها کوچکتر به نظر برسد و فضای زیر بغل آن ها خالی شود. به اصطلاح این نوع سوتین سینه ها را به هم نزدیک می کند و آن ها را جم و جورتر نشان می دهد.